ANASAYFA        Shrink Film

Shrink Film


Shrink ambalaj, paketlenmiş ürünleri tanımlamak için sıkça kullanılan genel bir terimdir. Birçok yeni ve mevcut işletme sahipleri, yeni veya mevcut bir ürün için doğru ambalaj türünü belirlemeyi başlattıklarında çoğunlukla zorlanırlar. Bu kılavuz keşif işlemine yardımcı olmak ve yeni ürün paketlemesi için olası çözümler sunmak amacıyla hazırlanmıştır.

Aşağıdaki ürünler, her ürünle sıklıkla kullanılan spesifik ürünü daha iyi anlayabilmek için farklı şekillerde shrink paketlerine şekillerine göre ayrılmıştır.

 

Çift Katlı Shrink Film

Polyolefin Shrink film, PVC Shrink film ve PE Shrink film olmak üzere 3’ e ayrılır. En fazla kullanılan Polyolefin Shrink filmdir. Çift katlı shrink film, shrink ambalajın en popüler formudur. Film yarım boyda katlanır ve bir ruloya sarılır. Ürün filmin arasına girer. Çoğu yüksek hızlı ve yarı otomatik makinelerde çift katlı shrink film kullanılır.

 

Broşürler, Defter, Dergiler, Kitap, Resim çerçeveleri, Video oyunları, Bilgisayar yazılımı, Elektronik, Yedek Parçalar, Arka paneli bulunan çeşitli küçük ürünler, Diyet bisküvi, Turta, Kekler, Pizza, Ekmekler, Hediye Ürün Paketleri, El sanatları, Zanaat malzemeleri, Etiket Yığınları, Makyaj Malzemeleri, Kişisel Bakım Ürünleri, Masa oyunları, Kesme Tahtaları, Mermer, Mozaik,  Banyo Aksesuarları, Ayakkabı, Parti Malzemeleri ve bunun gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

 

PVC Shrink  Sleeve Güvenlik Bandı

Alıcının, aldığı ürünün kapağının açılmadığını ve müdahale edilmediğini anlamasını sağlar.


Sıvılaştırılmış ilaçlar, Şişelenmiş İçecekler, Sıvı Sabunlar, Şampuan, Salata sosu, Acı sos, Limon suyu, Alkol, Makyaj malzemeleri, Konserve şişesi, kavanoz vb…

 

Baskılı Shrink Sleeve

Shrink sleeve'ler şişelerin ve kavanozların üzerine kayan önceden kesilmiş büzülme tüpleridir. Shrink Sleeve pazarlamanın mükemmel bir biçimidir ve çoğunlukla baskılıdırlar. Baskılı Shrink sleeve, üretime başlamak için minimum sipariş gereksinimlerine sahiptir ve tamamen özel sipariş gerektirir. Şeffaf PVC Shrink Sleeve genellikle sürekli rulo tüplerinden kesilir ve özel Shrink Sleeve’lere  göre daha kolay kullanılabilir.


Mayonez, Ketçap, Spor İçecekleri, Günlük Ürünler, İlaç şişeleri, Enerji çekimleri, Çift Paketli Ürünler, Posterler, Saç spreyi, Şampuan, Sıvı Sabun, Konserve içecekler, Temizlik malzemeleri, Şeker kavanozları vb…

Shrink Poşeti

Shrink Poşeti, 3 tarafı kapalı, tek tarafı açık şekildedir. Ürün Shrink poşetinin içine girerek ağzı yapıştırılır. Genellikle Shrink poşeti PVC Shrink ya da Polyolefin Shrink den üretilir.


CD'ler, DVDler, Özel sabun, Oyuncaklar, Kartvizitler, Baskılı Sabit Kağıt, Takı, Kitaplar, Hediye Sepetleri, Elektronik, Kurabiye, Kağıt, Atıştırmalık kekler, Petri Yemekleri, Pazarlama materyalleri, Postayla gönderilenler, Losyonlar, Saç Balsamları, Wax, Jöle

 

Polietilen Shrink Film:

Çoğunlukta tek katlıdır. Rulo Halinde üretilir. Baskılı ve baskısız üretilebilir. Shrink (şiring) ambalajlamak için kullanılır. PE Shrink film, koli, paket ya da yığma ürünlere sarılı filmin ısıl işlemden geçirilerek ürünün ambalajlanması amacı ile kullanılmaktadır. Shrink (şiring) ürünün tek parça halinde, zarar görmeden ulaştırmak için kullanılır.Shrink (şiring) gıda ,içecek, kimya, mobilya,elektronik ve metal gibi bir çok sektörde shrink naylonu kullanılmaktadır. Ayrıca Shrink Rulo su ve sıvı şişe paketleme, mobilya sektörü, gıda ambalajları, metal sanayi, beyaz eşya, elektronik, seramik ambalajlama gibi birçok endüstriyel alanda kullanılmaktadır.