360° SANAL TUR ÜRÜN VİDEOLARI GOOGLE MAPS
Paketleme Makinası Shrink Paketleme Shrink Makinası

Shrink Paketleme

Shrink Paketleme - Shrink Ambalaj

                Shrink Paketleme, Ürünlerin tekli ve çoklu olarak, koruma, albeni kazandırma, satışa hazırlama, taşıma, bir arada tutma gibi amaçlar için, esnek özel plastik filmlerin ısı yardımıyla sararak paketlenmesidir.

 

                Shrink paketleme işlemi diğer kullanılan isimleriyle şirinkleme ve shrinkleme işlemi günümüzde neredeyse her ürünün kullandığı ve kullanmak zorunda olduğu bir sistemdir.

 

                Shrink paketleme işlemi diğer kullanılan isimleriyle shrink ambalajşirinkleme ve shrinkleme işlemi günümüzde neredeyse her ürünün kullandığı ve kullanmak zorunda olduğu bir sistemdir. Daha doğrusu gıda, sağlık vb. her sektörde ambalajlama ve paketleme işlemleri oldukça önemli faktörler olarak kabul edilmektedir.

 

                Shrink kelimesi İngilizce kökenli bir kelime olasıyla birlikte küçülmek anlamına gelmektedir. Shrink işleminin uygulanması için iki farklı araca daha ihtiyaç duyulmaktadır. Bu işlemin yapılması için shrink filmi ve shrink makinesi gerekmektedir.

 

                Shrink paketleme yönteminin özellikleri ve üreticiye kazandırdıkları;

 

        

        Shrink ambalajlama işlemi küçük ürünlerin yanı sıra endüstriyel ürünlerinde üretiminde ve ambalajlanmasında kullanılmaktadır. Örnek olarak; bina ve köprü malzemeleri, deniz araçlarında ve botlarda, paletlere dizilmiş cam, kavanoz ve metal ürünlerin korunmasını sağlamakta. Tabi bu ürünler shrink ambalajlama işlemi yapılırken kalın, kuvvetli ve ağır film paketleri kullanılmaktadır.